Senseo zegt vaker ja: Ogilvy en Design Bridge geven koffie-icoon een nieuwe merkwereld

Feels Like Yes ruilt de klassieke koffiewereld in voor kleur, lef en een eigen toon

Senseo zegt vaker ja: Ogilvy en Design Bridge geven koffie-icoon een nieuwe merkwereld

Senseo zegt vaker ja: Ogilvy en Design Bridge geven koffie-icoon een nieuwe merkwereld 1024 576 Brian

Senseo is in Nederland bijna een soortnaam. Iedereen kent de pads, de bolle machine en de vertrouwde ochtendkop. Juist zo’n bekend merk vernieuwen is lastig. Verander je te weinig, dan valt niemand iets op. Verander je te veel, dan raak je het gevoel kwijt dat mensen al jaren met je hebben. Senseo kiest nu duidelijk voor een stap vooruit: Ogilvy Netherlands en Design Bridge and Partners ontwikkelden het creatieve platform Feels Like Yes, met een andere visuele identiteit, een nieuwe tone of voice en een campagne die sinds september 2026 wordt uitgerold.

Wat is er veranderd?

Senseo krijgt een complete merkwereld. Visuele identiteit, tone of voice en campagneaanpak zijn samen opnieuw bekeken. De taken zijn verdeeld: Ogilvy deed het creatieve werk en de campagne, Design Bridge and Partners de merk- en designontwikkeling.

Het idee achter het platform is dat koffie niet volgens vaste regels hoeft. Weg van de klassieke, wat brave koffiewereld en richting iets kleurrijkers en vrijers. Joao Inacio, Executive Creative Director bij Ogilvy Netherlands, zegt dat het team de karakteristieke energie wilde blootleggen “die er altijd al was” en mensen “toestemming geven om vaker ja te zeggen”.

Een merk vernieuwen rond een product

De herintroductie hangt aan een concreet product: de Senseo Vibe. Volgens het merk is dat de kleinste en snelste Senseo tot nu toe. Hij zet maximaal twee koppen in minder dan een minuut, komt in meerdere kleuren en heeft een adviesprijs van 89,99 euro. De machine is te koop in Nederland, België, Duitsland en Frankrijk.

Dat is slim. Een nieuwe huisstijl alleen is voor de consument vaak onzichtbaar, of zelfs verwarrend. Koppel je hem aan iets nieuws in de winkel, dan krijgt de verandering een reden. Het product draagt het verhaal, en het verhaal geeft het product karakter.

Overal tegelijk zichtbaar

De campagne loopt via buitenreclame, digital, social, merkactivaties, tv en retail. Dat vraagt veel van een identiteit. Een kleurrijk systeem moet net zo goed werken op een abri als in een Instagram-story, op een verpakking of op een schapkaart in de supermarkt. Wie ooit een huisstijl in de praktijk heeft uitgerold, weet dat daar de echte test zit. Niet in de presentatie, maar in het honderdste formaat.

Wat je hiervan kunt leren voor je eigen merk

  1. Begin bij wat er al is. Ogilvy spreekt over energie die er altijd al was. Een goede rebrand verzint geen nieuw karakter, maar maakt het bestaande beter zichtbaar.
  2. Geef de vernieuwing een aanleiding. Een nieuw product, een verhuizing, een fusie of een jubileum. Met een duidelijke reden snappen klanten waarom je er ineens anders uitziet.
  3. Denk in een systeem, niet in een logo. Kleur, typografie, beeldtaal en toon moeten samenwerken, op elk formaat en in elk kanaal.
  4. Toon is ook huisstijl. Hoe je praat, op de verpakking, in een advertentie of in een nieuwsbrief, bepaalt net zo goed hoe je merk voelt als je kleuren.
  5. Test in het echt. Maak de vertaling naar drukwerk, website, social en verpakking voordat je live gaat. Daar zie je of het systeem overeind blijft.

Tot slot

Of Feels Like Yes aanslaat, zal het schap uitwijzen. Maar de aanpak is herkenbaar en sterk: een bekend merk dat zijn naam en herkomst niet inruilt, maar zijn uitstraling en stem opnieuw afstelt. Twijfel je of jouw huisstijl nog past bij wie je nu bent? Bij Anblick denken we graag mee, van merk en huisstijl tot drukwerk en website. Neem gerust contact op.

Bron: Marketing Report, “Ogilvy en Design Bridge geven Senseo ander merkprofiel”.

senseo-feels-like-yes-nieuwe-merkwereld